Krievu kultūras centrā notiek trīs radošie konkursi, kas veltīti Aleksandra Puškina dzimšanas dienai

Andrejs Kudirka
27. marts, 2021.

6. jūnijā aprit 222 gadi kopš izcilā krievu dzejnieka Aleksandra Puškina dzimšanas – datums nav apaļš, bet tomēr neparasts.

Tradicionāli Krievu kultūras centrs rīko konkursus, kas veltīti šai nozīmīgajai dienai, taču šogad, tāpat kā visi kultūras pasākumi, tie notiks tiešsaistē. Tiks organizēti trīs radošie konkursi bērniem dažādās vecuma kategorijās, lai pēc iespējas vairāk bērnu varētu piedalīties un parādīt savu redzējumu par Aleksandra Puškina darbiem.

Pirmais konkurss ir tiešsaistes konkurss lasītājiem “Es Puškinu lasu ar iedvesmu”, kas veltīts Puškina 222. dzimšanas gadadienai. Dalībnieki ir bērni no 9 līdz 12 gadu vecumam.

Konkursa uzdevums: konkursa dalībnieki no galvas iemācās dzejoli vai fragmentu no jebkura (romāna, dzejoļa, stāsta, pasakas) Puškina darba (ilgums ne vairāk kā 3 minūtes). Jūsu uzstāšanos jāieraksta video un jānosūta līdz 2021. gada 5. maijam pa e-pastu kkc.konkurss@inbox.lv vai WhatsApp (tālruņa numurs 29855548).

Otrais konkurss ir Puškina daiļdarbu ilustrāciju konkurss. Dalībnieki ir 1.-7. klases skolēni.

Konkursa uzdevums: sagatavojiet ilustrācijas A3 vai A4 formātā. Darbi tiek pieņemti Krievu kultūras centrā (Varšavas iela, 14) līdz 2021. gada 30. aprīlim.

Trešais konkurss – radošo darbu tiešsaistes konkurss “Atdzīvināts dzejolis”, veltīts Aleksandra Puškina 222. dzimšanas gadadienai. Dalībnieki ir 8.-11. klases skolēni.

Konkursa uzdevums: Dalībnieki izveido video ilustrāciju vienam no Puškina dzejoļiem. Darbu var izpildīt videoklipa, ekranizācijas vai multfilma formātā (ilgums – ne vairāk kā 5 minūtes). Videoklipā jābūt dzejoļa tekstam, tā nosaukumam un informācijai par radošā darba autoru vai autoriem. Video jānosūta līdz 2021. gada 5. maijam pa e-pastu kkc.konkurss@inbox.lv vai WhatsApp (tālruņa numurs 29855548).

Konkursu nolikumi:

Ilustrāciju konkursa nolikums

Lasītāju konkursa nolikums

Radošo darbu konkursa nolikums