Krievu kultūras centrā būs skatāma fotoizstāde “Laika krustceles”

Andrejs Kudirka
18. janvāris, 2024.

23. janvārī plkst. 16.00 Vienības nama Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14) notiks fotoizstādes “Laika krustceles” (dekoratīvie elementi Daugavpils koka arhitektūrā) atklāšana.

Fotoizstādes pamatā ir Daugavpils novadpētnieka un grāmatas “Pazīstamie krievi Daugavpils vēsturē” autora Jurija Čertova kolekcija. Kokgriezums un koka izstrādājumi ir viens no Jurija Čertova vaļaspriekiem, īpašu uzmanību viņš pievērš ēku dekorēšanai. Vairākus gadus viņš nodarbojas ar fotogrāfiju un viņam jau ir lielā foto kolekcija. Šī kolekcija veido vairāk nekā simts 19. –20. gadsimta koka arhitektūras elementu fotogrāfijas dažādos pilsētas mikrorajonos: Jaunbūvē, Vecā Forštatē, Judovkā, Kalkūnos, Mežciemā un citur. Attēlos var redzēt Daugavpils koka arhitektūru un aplūkot koka māju daļas un unikālus elementus: logu aizvirtņus, durvis, dzegas, vārtus, verandas, lapenes. 

Izstādē “Laika krustceles” būs skatāmas trīsdesmit Jurija Čertova fotogleznas, kā arī Anatolija Kivrina un Valentīna Margēviča fotogrāfijas. Ekspozīcijas mērķis ir pievērst uzmanību Daugavpils koka arhitektūras vēsturiskajai unikalitātei.

Fotoizstādes Daugavpils koka dekora projektu atbalstīja Daugavpils pilsētas domes “Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonds”. Projekta vadītāja – Gaļina Ivanova, biedrības KKC “Kalistratova nams” valdes locekle (e-mail: kkc_kn@inbox.lv)

Izstāde “Laika krustceles” būs atvērta līdz 29. februārim!

Ieeja bez maksas.

Informējam, ka izstādes atklāšanas laikā būs filmēšana un fotografēšana publicitātes un vēsturiskajām vajadzībām.

DVPI VN «Krievu kultūras centrs» 

Tālr.(+371) 20010284

Varšavas 14, Daugavpils, LV-5404

rusdom@inbox.lv