Sergeja Pimanova 75 gadu jubilejas koncerts

Andrejs Kudirka
18. oktobris, 2023.

25. novembrī plkst. 15.00 Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu ielā 92) notiks Daugavpilī pazīstamā un iemīļotā dziedātāja Sergeja Pimanova 75 gadu jubilejas koncerts.

Sergeja Pimanova vārds ir plaši pazīstams pilsētniekiem, viņa solokoncerti vienmēr izraisa patiesu interesi vokālās mūzikas cienītājos. Šis koncerts ir īpašs, tas ir sava veida radošais vēstījums dziedātāja jubilejas priekšvakarā.

Sergejs Pimanovs dzimis 1948. gada 10. decembrī Augšdaugavas novada Maļinovkas ciemā. Māksliniekam nav akadēmiskās vokālās izglītības, taču bagātās dabas dotības un profesionālās mūzikas studijas Daugavpils Universitātē (pēc profesijas Sergejs ir mūzikas skolotājs) veicināja viņa vokālista talanta attīstību. Kalpošana baznīcā labvēlīgi ietekmēja Sergeja Pimanova vokālo prasmju pilnveidi – vairāk nekā 35 gadus viņš dzied Daugavpils Svētā Borisa un Svētā Gļeba pareizticīgo katedrāles korī.

Dziedātāja radošais tēls ir daudzšķautņains. Sergejs dzied vienkārši un patiesi, viņa neierobežotā labvēlība un izpildījuma sirsnība vienmēr valdzina klausītājus. Mākslinieks ir viens no retajiem dziedātājiem, kura repertuārā ir tautasdziesmas, klasiskas romances, operu ārijas un, protams, garīga mūzika. Īpaša vieta Sergeja muzikālo tēlu kolekcijā ir krievu romancēm, tajās ir dzīva liriska saikne ar tautas garu, tās tiek dziedātas ar dvēseli. Ir mīlestība un naids, kautrība un huzāra varonība, prieks un sāpes, ciešanas un laime. To visu Sergejam izdodas pilnībā izteikt savā radošajā darbībā.

Mīlestību pret dziedāšanu Sergeja Pimanova ģimenē mantoja viņa bērni. Dēls Aleksejs dzied Latviešu un latgaliešu kultūras centra vīru korī “Forte” un, tāpat kā viņa tēvs, baznīcas korī. Meita Anna Pimanova ir profesionāla vokāliste (koloratūrsoprāns), absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un ieguvusi maģistra grādu, dzīvo Vīnē (Austrija), studē vokālu. Koncerta laikā Anna izpildīs dziesmas un ārijas no populārām operetēm.

Koncertā piedalīsies: koncertmeistari – Jurijs Kaspers, Beāta Fioņiņa, soliste Jeļena Borele (soprāns), Latviešu un latgaliešu kultūras centra vīru koris “Forte” (diriģenti Jevgeņijs Ustinskovs un Artūrs Saveļjevs), Olga Pimanova (vijole), Staņislavs Kozlovskis (ģitāra), Almazs Šagapovs (bajāns). Koncerta vadītāja – Gaļina Ivanova.

Biļetes: Daugavpils Kultūras pils kasē (darbdienās plkst. 16.00–19.00 un 3 st. pirms koncerta), Biļešu paradīzes kasēs un internetā (https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/133172). Cena 5.00 eiro.

Informējam, ka koncerts tiks fotografēts publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.

Informācija: www.vienibasnams.lvwww.dkp.lv