SANKTPĒTERBURGAS VALSTS AKADĒMISKĀS KAPELAS KORIS (Krievija)

latinsoft
9. maijs, 2016.

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē š.g. 12.maijā plkst. 18.00 koncertu sniegs pasaulslavenas nozīmes kolektīvs – Sanktpēterburgas Valsts akadēmiskās kapelas koris.

Diriģents – PSRS tautas skatuves mākslinieks, Krievijas Valsts prēmiju laureāts – Vladislavs Černušenko. Koncerta pirmajā daļā izskanēs D.Bortņanska, A.Arhangeļska, G.Sviridova, S.Rahmaņinova un citu komponistu garīgās dziesmas, savukārt koncerta otrajā daļā klausīsimies krievu tautas dziesmu apdares.

Sanktpēterburgas Valsts akadēmiskā kapela ir Krievijas senākā profesionālā muzikālā institūcija, kas ir ietekmējusi krievu kultūras attīstību valstī. Pateicoties šīs institūcijas darbam, izveidojās un attīstījās muzikālās izglītības virzieni Krievijā. Viens no tiem ir kora māksla, ko jau vairākus gadsimtus apliecina Kapelas profesionālais koris. Tas ar savu skanējumu un muzikālo bagātību nebeidz apbrīnot klausītājus visā pasaulē. Par Kapelas dibināšanas datumu tiek uzskatīts 1479.gada 12.augusts, kad no dziedošiem baznīcas kalpotājiem kori dibināja Maskavas Lielkņazs Ivans III, lai tas piedalītos pirmās akmens baznīcas – Uspenskas katedrāles iesvētīšanā Maskavas Kremlī. Šodien Kapela rūpīgi saglabā un atjauno sava klasiskā repertuāra „zelta fondu”. Jau vairākus gadus Kapelas kolektīvu vada Vladislavs Černušenko. Pateicoties viņa rūpīgajam darbam ir restaurēts un ieviests dzīvē vērtīgs krievu kultūras slānis – krievu sakrālā mūzika. Saglabājot klasiskās muzikālās vērtības, liela nozīme tiek piešķirta arī mūsdienu komponistu jaunajiem skaņdarbiem. Tas ļauj Kapelas kolektīvam aktīvi koncertēt gan Krievijas pilsētās, gan aiz tās robežām.

Koncertu Slāvu kultūras dienu ietvaros piedāvā Latviešu kultūras centrs sadarbībā ar Krievu kultūras centru, atbalsta Daugavpils pilsētas dome.

Biļetes Vienības nama koncertzāles kasē no 5.maija – darba dienās plkst. 16.30-18.30. Cena: 2 euro