Radošā tikšanās ar dzejnieci Fainu Osinu Krievu kultūras centrā

Andrejs Kudirka
12. decembris, 2022.

2022.gada 9.decembrī Daugavpils Krievu kultūras centrā (KKC) notika dzejnieces, redaktores, Latvijas krievu rakstnieku organizācijas un Starptautiskās rakstnieku organizācijas locekles Fainas Osinas radošais vakars. Tikšanās notika ļoti sirsnīgā gaisotnē, vakara gaitā bija paredzēta iepazīšanās ar dzejnieces grāmatām un autore lasīja savu dzeju. „Piedzimu un dzīvoju,” – ļoti īsi un lakoniski F. Osina raksturo savu biogrāfiju, kaut īstenībā mūžs ir aizritējis radoši, daudz strādājot tieši dzejas laukā.  Lasot dzejoļus, Faina Osina pastāstīja par to rašanās vēsturi, dalījās savos novērojumos.

Pasākuma viesi varēja baudīt arī muzikālus priekšnesumus, ko izpildīja bardi Jeļena Vitkeviča, Valērijs Jermačenko, Sergejs Solovjovs un Krievu kultūras centra ansambļa «Rusiči» dalībnieces. Fainu Osinu sveica KKC vadītāja Nataļja Kožanova, Baltkrievu kultūras centra vadītāja Žanna Romanovska, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aleksejs Vasiļjevs, Daugavpils krievu rakstnieku organizācijas dalībnieki, kā arī īpašie viesi – dzejnieces draugi un koleģi, Baltijas dzejnieku ģildes pārstāvji no Rīgas.

F. Osina dzimusi 1939.gada 2.augustā Krievijā, Krasnojarskas apgabalā. Pabeigusi Usūrijas pedagoģisko institūtu (Tālie Austrumi). Jau daudzus gadus dzīvo un strādā Daugavpilī. Pēc izglītības pedagoģe – filoloģe, ilgus gadus pasniedza estētiku Tirdzniecības skolā. Tieši Daugavpilī sāka nopietni pievērsties literatūrai un radošajam darbam. Pirmās publikācijas parādījās 80.gadu sākumā laikrakstā „Красное знамя”. Vēlāk dzejoļi tika publicēti gan pilsētas, gan republikas izdevumos, piemēram, žurnālā „Даугава”.
F. Osina ir Starptautiskās rakstnieku un publicistu asociācijas (SRPA) biedre. 1998.gadā dzejniece tika uzņemta arī Latvijas Rakstnieku savienībā. Viņa ir ikgadējā krājuma “Dzejas dienas” un literārā žurnāla «Провинциальный альманах Hronos» redaktore, Starptautiskās rakstnieku un publicistu asociācijas, Latvijas rakstnieku savienības un Baltijas dzejnieku ģildes biedre. Darbojusies tulkošanas jomā, atdzejojusi V. Ķikāna, A. Stakles, zviedru autora M. Eleniusa darbus.

F. Osinai ir iznākuši 10 dzejas krājumi: „Азы”, „Дека”, „Здесь и теперь”, „Когда зачерствеют будни твои”, „На фарфоровом лепестке”, „Трио”  (kopā ar L.Kudrjašovu un J.Figurinu), „Saulis spaiti iz spīgeļu” (kopā ar dzejnieku Ivaru Vagazeini), “Теней золотых лоскуты”, “Осевки” un “Эхо каменной звезды”. Viņa ir grāmatas – albuma „Daugavpils Х1Х un ХХ gadsimta mijā. Pasta atklātne” redaktore. Krievijas rakstnieku savienības un Baltijas dzejnieku savienības biedre. Apbalvota ar A.Gribojedova peimiņas medaļu. 2005.gadā dzejniecei piešķirts tituls “Goda daugavpilietis”.

 

SKATĪTIES PĀRĒJOS ATTĒLUS /Galerija/