«Pjotra Hudobčenoka lidojumi sapnī un realitātē»: grāmatas prezentācija mākslinieka jubilejā

Andrejs Kudirka
1. jūlijs, 2022.

30. jūnijā Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14) notika grāmatas «Полеты во сне и наяву Петра Худобченка» («Pjotra Hudobčenoka lidojumi sapnī un realitātē») prezentācija (autors – Andrejs Kudirka). Tieši šajā dienā savu 75. dzimšanas dienu nosvinēja slavenais Daugavpils mākslinieks P. Hudobčenoks.

Krāsainajā izdevumā iekļauts meistara stāstījums par savu dzīvi un mākslinieka radošo ceļu no agras bērnības līdz 75. gadu jubilejai, fotogrāfijas no personīgā arhīva kā arī plaša P. Hudobčenoka darbu galerija. Kolēģi, radi, draugi un citi viesi, kuri ieradušies šajā svētku vakarā Krievu namā apsveikt jubilāru, pasākuma programmas ietvaros veikuši nelielu “lidojumu”: Tautas teātra “Iskateļ” aktieris un režisors Vladislavs Vasiļjevs un Daugavpils teātra aktieris Marks Šelutko lasa grāmatas fragmentus – tas bija spilgti stāsti no meistara dzīves.

Pasākuma otrā daļā skanēja apsveikumi un silti vārdi par godu jubilāram. Apsveicēju pulkā bija Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aleksejs Vasiļjevs, Daugavpils–Rēzeknes diecēzes priestermūks Aleksandrs (Lizons), Kultūras pārvaldes pārstāve Diāna Soldāne, Tūrisma attīstības un informācijas aģentūras direktore Žanna Kulakova, mākslinieks Leonīds Mudrakovskis un daudzi citi. Draugi un kolēģi atceras, kā strādājuši ar P. Hudobčenoku dažādās pilsētas iestādēs, iestudējuši kopīgas izrādes, darījuši ekspozīcijas un daudz ko citu. Katrs no viesiem saņēma dāvanā grāmatas eksemplāru ar mākslinieka autogrāfu.

FOTOGALERIJA: P. HUDOBČENOKA JUBILEJAS VAKARS UN GRĀMATAS PREZENTĀCIJA