“Pasaku sēta” atkal priecēs Krievu nama apmeklētājus

latinsoft
28. decembris, 2015.

Krievu kultūras centrs „Kalistratova nams” veica skulptūru kolekcijas „Pasaku sēta” restaurācijas darbus.

Projekts ar nosaukumu „Skulptūru dārza „Pasaku sēta” atjaunošana un paplašināšana” guva Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko organizāciju fonda atbalstu.

Unikālu autora kolekciju „Pasaku sēta” speciāli Krievu namam 2007. gadā radīja tautas mākslinieks Pēteris Hudobčonoks. Tolaik kolekcija sastāvēja no 17 krievu tautas pasaku varoņiem. Ieraugot krāšņās un apjomīgās skulptūras, vien retais varēja pateikt no kāda materiāla tās gatavotas. Tomēr viegli apstrādājamais putuplasts neizturēja laika uzlikto pārbaudījumu. Jau pēc dažiem gadiem trauslās figūras sāka lūzt, krāsa sāka lobīties, un kļuva skaidrs, ka „Pasaku sētai” būs nepieciešama restaurācija un paplašināšana.

2015. gada nogalē pasakainā kolekcija ieguva otro elpu. Tagad visjaunākie Krievu nama apmeklētāji – bērnu dārzu audzēkņi un sākumskolas skolnieki, jau atkal var uzzināt vairāk par krievu tautas tradīcijām, ikdienišķu un brīnumainu pasaku tēliem, tādejādi iegūstot zināšanas par krievu folkloru, kura tiek mantota no paaudzes paaudzē.

Kā tika plānots, decembra beigās tika pabeigta izstādes restaurācija. Kolekcija tika papildināta arī ar jauniem pasaku varoņiem. Krievu nama apmeklētāji jau tagad var apskatīt „Ziemas sētu”, kurā mīt zosis un gulbji, stārķis, gailis un ezītis.

Izstādes paplašināšanas darbi turpināsies pavasarī, kad tam būs piemērotāki laika apstākļi. Tika iegādāti nepieciešamie materiāli, no kuriem, pēc mākslinieka idejām, tiks izgatavoti arī daudz izturīgāki – koka objekti. Jaunās skulptūras nepieciešams izgriezt, nokrāsot un pārklāt ar laku, izžāvēt un tikai tad tās tiks uzstādītas Krievu nama pagalmā.

Atjaunotā kolekcija „Pasaku sēta” tiks publiski prezentēta Slāvu kultūras maija svētkos. Izstāde tiks prezentēta Krievu nama pagalmā, Mātes dienas svinību laikā.

Projekts ar nosaukumu „Skulptūru dārza „Pasaku sēta” atjaunošana un paplašināšana” Krievu kultūras centrs „Kalistratova nams” rada ar Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko organizāciju fonda atbalstu.

Informāciju sagatavoja Gaļina Ivanova, projekta koordinatore

Papildus informācija: Geroida Bogdanova, biedrības Krievu kultūras centrs “Kalistratova nams” priekšsēdētāja

t. 654-13237

kkcentrs@inbox.lv, www.russkij-dom.lv