“No plakanās klasikas – apjomā (3D)”: mākslinieka Pjotra Hudobčenoka pirmā jubilejas izstāde

Andrejs Kudirka
19. janvāris, 2022.

19. janvārī Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14) notika slavenā Daugavpils mākslinieka Pjotra Hudobčenoka darbu izstāžu cikla “Lidojums sapnī un realitātē” atklāšana.
Sajā mēnesī ir skatāma meistara retroizstāde “No plakanās klasikas – apjomā (3D)”.


Pjotrs Hudobčonoks šogad svin īpašu jubileju – 75 gadi! KKC prezentēs 5 izstādes no cikla “Lidojums sapnī un realitātē”. Jaunās mākslinieka ekspozīcijas būs skatāmas februārī, martā, aprīlī un maijā.

P. Hudobčonoks dzimis 1947. gadā Daugavpilī. 1966. gadā pabeidza Ļvovas Ivana Truša vārdā nosaukto mākslas skolas dekoratīvās noformēšanas nodaļu. Gandrīz 30 gadus strādāja par galveno mākslinieku Celtnieku kultūras pilī Daugavpilī, kur veica ne tikai noformēšanas darbus, bet arī izstrādāja scenogrāfiju, sagatavoja skatuves tērpus un dekorācijas izrādēm. No 1990. gada viņa daiļradē galveno vietu ieņem skulpturāli-sižetiskās kompozīcijas ar spilgti izteiktu sižetisko līniju jeb tradicionāla luba bilde.
Šodien viņš ir viens no pazīstamākajiem māksliniekiem Daugavpilī un Latvijā, zināms arī citās valstīs. P. Hudobčonoka darbi ar lieliem panākumiem bija eksponēti izstādēs daudzās valstīs: Krievijā, Polijā, Ukrainā, Somijā, Vācijā, Francijā, Portugālē, ASV un citās vietās.

Cienījamie pilsētas iedzīvotāji un interesenti! Nāciet un iepazīstieties ar P. Hudobčonoka darbiem viņa jubilejas gadā!
Laipni lūdzam!
Izstāde apskatāma līdz 4.februārim.

! Pirms dodies uz izstādi, pārbaudi viedtālrunī sava Covid-19 sertifikāta derīgumu un atbilstību zaļā režīma prasībām vietnē. Izstādi varēs apmeklēt tikai vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušas personas ar derīgu digitālo sertifikātu – ar izprintētu vai savā telefonā lejupielādētu QR- kodu un personu apliecinošu dokumentu.

*Šis pasākums ir saturiski radniecīgs Daugavpils pieteikumā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulam iekļautajām idejām.

#daugavpils2027 #kopīgavaloda #даугавпилс2027 #общийязык #LinguaFranca2027 #ECoC2027