Līdz 31. martam skatāma pastmarku un aploksnes izstāde «Krievu ikona Krievijas muzeju krājumos»

Andrejs Kudirka
31. janvāris, 2022.

Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14) atklāta pēdējā ekspozīcija no mākslinieka Leonīda Mudrakovska izstādes cikla «Krievu mākslinieki pastmarkās» – «Krievu ikona Krievijas muzeju krājumos».

Atsevišķa ekspozīcijas daļa veltīta Andrejam Rubļevam, kas ir slavenākais un cienījamākais Maskavas ikonu glezniecības meistars 15. gadsimtā. 1961. gadā tika izdota PSRS pastmarka, kas veltīta Andrejam Rubļevam. Krievijas Pareizticīgā baznīca viņu 1988. gadā kanonizēja kā svēto. Nāciet un atklājiet ikonu rakstītāju darbus pastmarkās un pasta aploksnēs – no L. Mudrakovska kolekcijas!

Vēl viena ekspozīcijas stenda daļa iepazīstina apmeklētājus ar krievu mecenātiem un ar muzeju klāstu Krievijā – konkrēti ar Valsts Ermitāžas, Tretjakovskas galerijas un Valsts Krievu muzeja glezniecības šedevriem.

Noslēguma izstādē (tāpat kā iepriekšējās) var aplūkot unikālas pastmarkas, kā arī aploksnes un pastkartes ar krievu mākslinieku darbu reprodukcijām.
Izstādi var apskatīt līdz 31. martam.

! Pirms dodies uz izstādi, pārbaudi viedtālrunī sava Covid-19 sertifikāta derīgumu un atbilstību zaļā režīma prasībām vietnē. Izstādi varēs apmeklēt tikai vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušas personas ar derīgu digitālo sertifikātu – ar izprintētu vai savā telefonā lejupielādētu QR- kodu un personu apliecinošu dokumentu.

Atgādinām, ka, apmeklējot izstādi, jālieto sejas maska un jāievēro divu metru distance.