Latvijas dzimšanas dienā uzdāvināja koncertu Krievu namā

latinsoft
10. decembris, 2015.

Valsts dzimšanas dienas priekšvakarā Krievu kultūras centra radošie kolektīvi sagatavoja svētku koncertu, kas veltīts Latvijas Republikas neatkarības pasludināšanas 97. gadadienai.

Koncerts sākās ar Latvijas valsts himnas atskaņošanu. Tad koncerta vadītājas Geroīda Bogdanova un Galina Ivanova lūdza klātesošos ar klusuma brīdi pieminēt traģisko notikumu Parīzē upurus.
Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeja vēstures nodaļas vadītāja Valentīna Slavkovska uzstājās ar ziņojumu par Latvijas Republikas tapšanas reāliem notikumiem un personībām, kas pieņēma tiešu dalību šajā procesā.
Šajā vakarā Krievu kultūras centra kolektīvi izpildīja dziesmas tikai latviešu valodā. Koncerta programma tika samazināta sakarā ar valstī izsludināto sēru dienu pēc traģiskajiem notikumiem Parīzē.

Koncertā piedalījās folkloras koris “Maļinovij zvon” (vadītājs Vasilijs Kuženko), vīriešu vokālais ansamblis “Vdohnovenje” (vadītāja Reģina Krukovska), folkloras ansambļi “Rusiči” (vadītāja Tatjana Zubkova) un “Slavjanka” (vadītāja Jevgenija Panova ).
Par patīkams momentu kļuva Daugavpils mākslinieka un kolekcionāra Leonīda Mudrakovska apbalvošana ar Krievu kultūras centra diplomu. Balvu no Krievu nama saimnieces rokām viņš saņēma par tematiskās izstādes “Latgale slaveno krievu mākslinieku acīm” sagatavošanu.