Lasām kopā Krievu kultūras centrā: “Sieviešu proza”

Andrejs Kudirka
1. marts, 2024.

2024. gada 6. martā plkst. 17.00 Vienības nama Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14), Vispasaules skaļās lasīšanas dienu ietvaros tiek rīkots pasākums “Lasām kopā: sieviešu proza”.

Sieviešu proza ir literatūras fenomens ar sev raksturīgām iezīmēm un vēsturi. Tie ir literārie teksti, kuros autores apraksta sievietes pasaules uztveri, sociālo pieredzi un praksi. Pasākumā ”Lasām kopā: sieviešu proza” skanēs stāsti un fragmenti no romāniem un memuāriem, kas radušies 20. gs. 20. – 30.gados, laikā, kad Latvijā notika pirmais krievu emigrācijas vilnis. Literārajā vakarā būs iespēja dzirdēt Nadeždas Tefi, Irinas Saburovas un citu autoru – sieviešu darbus, ko izpildīs Tautas teātra „Iskateļ” aktrises. 

Rakstniece Ludmilas Uļicka savulaik it teikusi, ka sieviešu autoru proza, kas ieņem nozīmīgu vietu literatūrā, ļauj arī vīriešiem pasauli ieraudzīt tā, kā to redz un uztver sievietes. Tā kā marts ir pirmais pavasara mēnesis, kas saistās arī ar sievietēm veltītiem svētkiem un laiku, kad viss apkārt plaukst un mainās uz gaismas pusi, mēs aicinām ar literatūras starpniecību „ielūkoties sievietes pasaulē” arī mūsu pilsētas iedzīvotājus. Lasīsim un mainīsim pasauli kopā!

Vispasaules skaļās lasīšanas dienas galvenais mērķis ir parādīt lasīšanu kā mijiedarbības veidu ar ārpasauli un kā iespēju nodot savas emocijas citam cilvēkam kopā ar skanošo vārdu. Skaļās lasīšanas dienu svin miljoniem cilvēku vairāk nekā 100 valstīs.

Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana Krievu kultūras centra publicitātei un arhīviem.

Pasākumu rīko Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes „Vienības nams” struktūrvienība „Krievu kultūras centrs”.

Papildu informācija:

DVPI „Vienības nams”

Krievu kultūras centrs

Nataļja Kožanova

t.: +371 20010284, +371 65413792,

e-pasts: krievunams@daugavpils.lv