Krievu namā notiks grāmatas “Ikonu gleznotājs Frolovs” prezentācija

Andrejs Kudirka
21. oktobris, 2023.

Krievu kultūras centrs aicina 3. novembrī plkst.16.00 uz grāmatas-albuma “Ikonu gleznotājs Gavriils Frolovs. Ikonu gleznotāji Frolovi un Režicas Vecticībnieku kapu kopienas ikonu krājuma izveide” prezentāciju. Izdevumu prezentēs grāmatas autori: Vladimirs Nikonovs (Latvija, Rēzekne), Grigorijs Potašenko (Lietuva) un Mari-Līsa Pāvera (Igaunija).

Ikonu gleznotāja, baznīcas dziedāšanas pazinēja, reliģiskā un filozofiskā domātāja Gavriila Frolova (1854–1930) vārdu noteikti zina daudzi vecticībnieki un Latgales vecticībības pētnieki. Frolovs dzimis Čerņigovas guberņā, 14 gadus vecumā kopā ar tēvu un brāļiem pārceļas uz dzīvi Režicā (Rēzeknē). Šeit Frolovu ģimene atvēra ikonu apgleznošanas darbnīcu. Kopš tā laika meistara darbība bija cieši saistīta ar Vitebskas guberņas Latgales daļas vecticībnieku kopienām. Vietējo vecticībnieku biedrību un to draudzes locekļu vajadzībām no 1879. līdz 1930. gadam viņš un viņa darbnīca izgatavoja simtiem ikonu, kuras joprojām var redzēt mājās un lūgšanu namos.

Šis izdevums tapis pēc 15 gadu ilga darba Latvijas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas valsts arhīvos, vecticībnieku kopienu arhīvos un dažādās privātkolekcijās.

Aicinām ikvienu, kam interesē Latgales vecticības tēma, 3. novembrī plkst. 16:00 Krievu namā (Varšavas, 14) uz grāmatas-albuma “Ikonu gleznotājs Frolovs” prezentāciju un tikšanos ar autoru kolektīvu. Ieeja brīva.