Krievu nama kolektīvu koncerts “Mēs savai Latvijai” Visaginā

latinsoft
9. janvāris, 2020.

2019.gada 13. decembrī Krievu kultūras centrs organizēja radošo kolektīvu viesizrādes Lietuvas pilsēta Visagina ar koncertu “Mēs savai Latvijai” no cikla “No Daugavpils ar mīlestību”.

Koncerta programmā piedalījās 5 KKC radošie kolektīvi: folkloras ansambļi “Rusiči” (vad. T. Zubkova)  un “Slavjanka” (vad. J. Panova), vīriešu ansamblis “Vdohnovenije” (vad. R. Krukovska), jauktais koris “Maļinovij zvon” (vad. P. Gončarovs), bērnu un jauniešu deju kolektīvs “Uzori” (vad. A. Popova).  Kā arī koncertmeistari – Olga Gončarova (klavieres), Almaz Šagapovs un Jurijs Jermakovs (akordeons).

Pa svētku koncerta vadītājam kļuva DU studenti-praktikanti Marija Kaļiņina un Raimonds Pūtans, viņi vadīja pasākumu latviešu un krievu valodā. Koncertu atklāja folkloras ansamblis “Rusiči” ar dziesmu «Cik ļoti es mīlu šo zemi…». Dēju kolektīvs “Uzori” no sākuma izpildīja latviešu tautas deju «Tautu meita». Tālāk programmā skanēja krievu tautas dziesmas, balādes, romances. Skatītājus priecēja vīru ansambļa izpildījumā kazaku dziesmas. Programmas noslēgumā lietuviešu draugiem visi vokālisti izpildīja dziesmu «Nekur nav tik labi kā mājās». Daugavpils Krievu nama administrācija ar pateicību dāvināja Krievu kopienas vadītājai Gaļinai Udovenko Latvijas suvenīrus un arī saņēma ziedus un dāvanas.

Gaļina Ivanova, Krievu kultūras centrs