Krievu namā bērniem dāvināja skolas somas no Maskavas

latinsoft
10. decembris, 2015.

Šī gada 25. septembrī Krievu namā skolniekiem tika dāvinātas skolas somas ar visiem mācībām nepieciešamajiem piederumiem. 10 skolas somas ar Maskavas centrālā administratīvā apgabala prefektūras atbalstu tika pasniegtas bērniem no daudzbērnu ģimenēm. Šis draudzīgais žests ir turpinājums ilggadējai sadarbībai starp Maskavas centrālo administratīvo apgabalu un Krievu kultūras centru Daugavpilī. Katru gadu 10 skolēni no Daugavpils iegūst savā īpašumā dāvanu, kas tik ļoti nepieciešama, lai iegūtu zināšanas – skolas somu ar rakstāmpiederumiem.
Šajā mācību gadā ar Krievijas Federācijas ģenerālkonsulāta Daugavpilī palīdzību dāvanas no Maskavas saņēma skolēni no daudzbērnu ģimenēm. Lai noteiktu dāvanu saņēmējus, Daugavpils Krievu kultūras centrs vērsās pēc palīdzības Daugavpils pašvaldības Sociālo lietu pārvaldē. Sociālie darbinieki uzaicināja apmeklēt Krievu namu ģimenes, kurās ir ne tikai pirmklasnieki, bet arī pirmskolas vecuma bērni.
Skolas somā ir iekļauts viss pirmklasniekam nepieciešamais – krāsainie zīmuļi, flomāsteri, papīrs un kartons, plastilīns un darba pamatne, akvareļi, zīmēšanas albums un mapīte, kur glabāt zīmējumus, penālis ar rakstāmpiederumiem, parastās burtnīcas ar reizināšanas tabulu un vāciņi.
Visas šīs dāvanas ir spilgtas, krāsainas, ar bērnu iecienītāko multiplikāciju filmu varoņu attēliem. Tad, kad dāvanas bija nonākušas pie saviem īpašniekiem, bērniem un viņu vecākiem tika organizēta ekskursija, kuras laikā viesi varēja apskatīt Krievu kultūras centra izstāžu zāles un eksponātus. Viesi tika cienāti arī ar saldu tēju ar cepumiem un konfektēm, kā pieklājas krievu viesmīlības tradīcijās.