Krievu namā atklāta Sergijam Radonežskim veltītā izstāde

latinsoft
27. februāris, 2015.

11. decembrī  Krievu kultūras centrā tika atklāta izstāde „Sergija Radonežska tēls tēlotāja mākslā”, kuru izveidoja Daugavpils kolekcionārs un mākslinieks Leonīds Mudrakovskis.

Leonīds Mudrakovskis dzimis un audzis Tālo austrumu Piejūras reģionā. Pēc izglītības Leonīds ir inženieris-celtnieks, bet šobrīd pensionārs. Vairāk nekā 30 gadus ir aktīvs filatēlistu kluba biedrs. L. Mudrakovskis regulāri veido filatēlijas ekspozīcijas Krievu kultūras centrā, kas ir veltītas krievu tēlotājmākslai.

Leonīds Mudrakovskis atzīst, ka iemesls ekspozīcijas radīšanai ir Sergija Radonežska tēla personīgā uztvere un vēlme piesaistīt arī citus pareizticības un krievu tautas būtībai.

Izstāde „Sergija Radonežska tēls tēlotāja mākslā” ietver atklātņu kolekciju, kurās ir attēlotas ikonas, senos zīmējumus un gravīras, fotogrāfijas, pastmarkas, kā arī baznīcas kalendārus.

Izstādes atklāšanā mākslinieku sveica Krievu kultūras centra direktore Geroida Bogdanova, Krievijas Ģenerālkonsulāta Daugavpilī konsuls-padomnieks Vladimirs Ščukins, Daugavpils Dievmātes Aizmigšanas baznīcas priesteris Dionīsijs Gorjunovs, draudzes locekļi, LRR senioru biedrības „Krona” pārstāvji, mākslinieki un kolekcionāri, draugi. Sveicēji uzsvēra, ka gaisma, ko nes entuziasti, tādi kā Leonīds Mudrakovskis, nekad nenodzisīs.

Iepazīties ar ekspozīciju „Sergija Radonežska tēls tēlotāja mākslā” var Krievu kultūras centrā līdz 01.03.2015., (Varšavas iela 14, t: 654-13237).

Gaļina Ivanova, Krievu kultūras centrs