Krievu kultūras centrs jautri nosvinēja svētkus “Svjatočnije poteški” (VIDEO, FOTO)

Andrejs Kudirka
16. decembris, 2022.

12.janvārī Daugavpils Kultūras pilī notika Krievu kultūras centra organizētais tradicionālais pasākums „Svjatočnije poteški”. Saskaņā ar senu tradīciju slāvu tautas divpadsmit dienas – no pirmās zvaigznes parādīšanās Ziemassvētku priekšvakarā līdz ūdens iesvētīšanai – sauc par „Svjatkiem”.

Pasākuma sākumā skatītājus un koncerta dalībniekus uzrunāja Daugavpils domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aleksejs Vasiļjevs un Daugavpils apriņķa prāvesta vietas izpildītājs, Borisa un Gļeba katedrāles priesteris Pāvels Tkačenko. Viņi atzīmēja, ka šie svētki palīdz aizmirst par skumjām un ikdienas rūpēm, dodot iespēju pavadīt laiku neparastā atmosfērā, kā arī neļauj aizmirst tautas tradīcijas.

Vakara vadītāji pastāstīja par „Ziemassvētku Svjatku” tradīcijām. Piemēram, ka „Svjatkos” pieņemts zīlēt, agrāk neprecētas meitenes šajā laikā zīlēja, lai uzzinātu par nākamo līgavaini, bet zemnieki – par nākamā gada ražu. Mēs dzīvojam augsto tehnoloģiju, mobilo ierīču un ātrdarbīga interneta laikmetā, bet cilvēki tomēr vēlas ieskaitīties savā nākotnē. Tāpēc var jautri zīlēt ar datora un interneta palīdzību.

Svētku koncertā piedalījās Krievu kultūras centra radošie kolektīvi: bērnu vokālais kolektīvs „Russkije karagodi”, folkloras ansambļi „Rusiči” un „Slavjanka”, jauktais koris „Maļinovij zvon” un vīriešu vokālais ansamblis „Vdohnovenije”. KKC deju kolektīvs „Uzori” priecēja skatītājus ar jautrām tautas dejām. Visi dalībnieki saņēma saldās dāvanas.

FOTOGALERIJA

VIDEO