Krievu kultūras centrs ielūdz uz ansambļa “Rusiči” jubilejas koncertu

latinsoft
25. oktobris, 2019.

31.oktobrī plkst. 18:00 Kultūras pils mazajā zālē notiks Krievu kultūras centra organizēts svētku koncerts, kas ir veltīts folkloras ansambļa “Rusiči” 30. dibināšanas gadadienai.

Kolektīvs ir spilgts un savdabīgs un no visas sirds dāvā skatītājiem krievu tautas dziesmas skanējuma prieku. Ansamblis tika dibināts 1989.gadā Celtnieku Kultūras nama paspārnē. Kolektīva izveidošanu atbalstīja DPI profesors Eduards Mekšs un DPI vecākā pasniedzēja Gaļina Bakaļar-Čumačenko. No pirmsākumiem kolektīvu vada Tatjana Zubkova, viņa ir arī Krievu kultūras centra himnas “Russkij dom” autore. Ansamblī strādā virtuozs koncertmeistars – akordeonists Almazs Šagapovs.

Ansamblis “Rusiči” ir pastāvīgs Krievu kultūras centra rīkoto svētku un koncertu gan Daugavpilī, gan ārpus tās, kā arī pilsētas mēroga svinīgu pasākumu dalībnieks. Savas 30 gadu pastāvēšanas laikā kolektīvs daudzkārt tika saņēmis republikas un starptautiskā mēroga festivālu apbalvojumus.

Ansambļa repertuārā ir ne tikai krievu tautas, garīgās un paražu muzikālās kompozīcijas un častuškas, bet arī dziesmas latviešu valodā.
Svētku koncertā uzstāsies ne tikai paši jubilāri, bet arī citi Krievu nama radošie kolektīvi. Nāciet un izbaudiet daudzveidīgo un skanīgo programmu. Ieeja brīva.