Krievu kultūras centrs aicina uz koncertu “SLĀVU MELODIJA”

Andrejs Kudirka
20. maijs, 2024.

Daugavpils Slāvu kultūras dienu ietvaros 26. maijā Vienības nama Krievu kultūras centrs rīko folkloras koncertu “Slāvu melodija”. Svētki notiks vasaras estrādē pie Krievu nama (Varšavas iela 14). Sākums plkst. 12.00, ieeja brīva.

Šogad Slāvu kultūras dienas notiek jau 29. reizi un pēc tradīcijas ir piepildītas ar daudzveidīgiem aizraujošiem pasākumiem. Svētdien, 26. maijā, Krievu kultūras centra pagalmā notiks svētku cikla noslēguma koncerts. Daugavpils iedzīvotājus un viesus iepriecinās krievu, poļu, baltkrievu tautas melodijas: sirsnīgas dziesmas par dzīvi, mīlestību un šķiršanos, kā arī jautras tautas dejas jauniešu deju kolektīva “Uzori” (VN Krievu kultūras centrs, vadītāja Arina Popova) un VN Poļu kultūras centra ansambļa “Kukuļečka” (vadītāja Žanna Stankeviča) izpildījumā.

Baltkrievu valodā senās dziesmas izpildīs Vienības nama Baltkrievu kultūras centra kora kapella “Spadčina” (vadītājs Sergejs Bratusevs). Skatītāji arī redzēs slāvu folkloras ansambļus no Latgales pilsētām. Līvānus pārstāvēs jau labi pazīstamais ansamblis “Razdoļje” (vadītāja Jeļena Borele), bet kolektīvs “Harmonija” no Rēzeknes (vadītāja Olga Gaile), kā arī vokālie ansambļi “Rjabinuška” un “Kaļinuška” (vadītāja Svetlana Stepanova) no Preiļiem pirmo reizi piedalīsies Slāvu kultūras dienās Daugavpilī.

Noteikti skanēs tautas dziesmas Vienības nama Krievu kultūras centra radošo kolektīvu izpildījumā: vīru vokālais ansamblis “Vdohnovenije” (vadītāja Regīna Krukovska) un koris “Malinovij zvon” (direģents un mākslinieciskajs vadītājs Pavēls Gončarovs), folkloras ansambļi “Slavjanka” (vadītāja Jevgeņija Panova) un “Rusiči” (vadītāja Tatjana Zubkova), kā arī bērnu kolektīvs “Russkije karagodi” (vadītāja Natāloja Davidova).

Tiekamies 26. maijā pusdienlaikā Krievu kultūras centra pagalmā. Ieeja brīva.

Pasākums notiek “Līdzdarbības līgums par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības  un starpkultūru sadarbības attīstības un mazākumtautību nevalstisko organizāciju līdzdalības veicināšanas jomā Latgales reģionā” (Nr.: Nr.2.5.-11-207) ietvaros, kas noslēgts starp biedrību “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” un LR Kultūras ministriju.”

 

 

 

 

 

Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana vēsturiskajām un publicitātes vajadzībām.

Papildu informācija:
Vienības nama Krievu kultūras centrs
Gaļina Ivanova
t.: +371 20010284, +371 65413792,
e-pasts: krievunams@daugavpils.lv