KKC un folkloras ansamblis „Rusiči” – Skolas ielas svētkos Subatē

Andrejs Kudirka
21. septembris, 2021.

18. septembrī Krievu kultūras centra pārstāvji viesojās Subatē, kur notika Skolas ielas svētki. Vietējie iedzīvotāji jau no rīta gaidīja mūsu folkloras ansambļa “Rusiči” dalībniekus.
Svinības noritēja sirsnīgā un viesmīlīgā gaisotnē – kā mājās, kur laipni gaidīts ikviens. Skolas ielā notika svētku gājiens, kurā piedalījās visi pasākuma dalībnieki.
Dziesmas, stāstījumi, atmiņas – tas viss pavēra ainu uz to, kāda Skolas iela ir bijusi, kā cilvēki šeit dzīvoja un dzīvo.
Skatītājus iepriecināja un uzmundrināja ansambļa “Rusiči” izpildījumā krievu tautas dziesmas un dejas. Subatē mūs iepazīstināja ar īstu jūras kapteini Fjodorovu un viņa sievu Natāliju – vokālisti izpildīja dziesmu par kapteini.
Izstaigājot Skolas ielu, visi tika aicināti uz kopīgu cienastu, ko sarūpēja svētku organizatori un vietējie iedzīvotāji. Īpašs bija krievu virtuves pīrāgs.
Sirsnīgā un draudzīgā atmosfērā laiks aizritēja ātri. Milzīgs paldies organizatoriem, vietējiem iedzīvotājiem un visiem svētku dalībniekiem par viesmīlību un mājīgo un jauko svētku atmosfēru!