KKC bibliotēkā pieejama grāmatu izstāde “Valentīna Pikuļa romāni”

Andrejs Kudirka
3. augusts, 2023.

2. augustā Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14) notika grāmatu izstādes “Valentīna Pikuļa romāni” atklāšana, kas ir veltīta rakstnieka 95. gadadienai.

Atklāšanas pasākumā tika prezentētas 12 pazīstamā rakstnieka grāmatas no KKC bibliotēkas fonda krājumiem: „Bajazeta”, “Dzelzs kancleru kauja”, “Ar spalvu un zobenu”, ”Man ir tas gods”, ”Favorīts”, “Barbarosa”, “Velnišķība”, “Rekviēma karavāna PQ-17” un c.

Krievu kultūras centra bibliotekāre Ņina Margeviča pastāstīja apmeklētājiem par pagājušā gadsimta vispopulārāko krievu vēsturiskās prozas autoru, par V. Pikuļa daudzveidīgo biogrāfiju un viņa dzīves interesantiem faktiem. Pasākumā izskanēja fragmenti no autora romāniem tautas teātra “Iskateļ” aktrises Janinas Zajcevas un Andreja Kudirkas lasījumā.

Grāmatu izstāde “Valentīna Pikuļa romāni” skatāma līdz 31. augustam. Ieeja brīva.

Valentīns Pikulis (1928 – 1990) – krievu vēsturiskās prozas rakstnieks, kopš 1962. gada dzīvoja Rīgā. 40 literārā darba gados sarakstījis 28 sējumus. Izdevumu kopējais metiens tuvojas pusmiljardam. V. Pikuļa grāmatas tulkotas daudzās valodās.

Pirms katra romāna sacerēšanas Pikuļs allaž veica milzīga apjoma sagatavošanas priekšdarbus. Visu savu mūžu Valentīns Pikuļs bija krājis vēsturiskās grāmatas: mūža nobeigumā viņa personiskā vēsturiskā bibliotēka sastāvēja vairāk kā no desmit tūkstošiem sējumiem, bet vēl dažus tūkstošus grāmatu viņš bija dāvinājis bibliotēkai, kurā strādāja viņa dzīvesbiedre. Viņš bija sakrājis arī milzīgu portretu kolekciju. Piemēram, tikai 18. gadsimta valstsvīra kņaza Potjomkina portreta kopiju vien viņa kolekcijā bija 55. Rakstnieks izveidoja vēsturisko personu kartotēku – katrā kartiņā tika ierakstīts konkrētā  cilvēka vārds, uzvārds, dzīves gadi un literatūras saraksts par šo cilvēku.