KKC bibliotēkā pieejama grāmatu izstāde “Nejaušās tikšanās” (FOTO)

Andrejs Kudirka
27. septembris, 2023.

26. septembrī Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14) notika literārais vakars “Nejaušās tikšanās” un sudraba laikmeta dzejnieku grāmatu izstādes atklāšana.

Krievu kultūras centra bibliotekāre Ņina Margeviča pastāstīja par sudraba laikmeta dzejnieku daiļradi, kuru liktenis bija saistīts ar Daugavpili-Dvinsku. Pasākuma laikā KKC darbinieku un dziedātājas Maijas Kalniņas lasījumā skanēja Nikolaja Gumiļova, Annas Ahmatovas, Osipa Mandelštama, Georgija Ivanova, Igora Severjanina, Marinas Cvetajevas, Lidijas Aleksejevas un citu dzejnieku dzeja. Maija Kalniņa arī izpildīja dziesmu ar Cvetajevas vārdiem.

Grāmatu izstāde “Nejaušās tikšanās” skatāma līdz 17. oktobrim. Ieeja brīva.

Krievu dzejas sudraba laikmets. Sudraba laikmets (Серебряный век) ir termins, ko krievu filologi tradicionāli lietoja 19. gadsimta pēdējā desmitgadē un 20. gadsimta pirmajās divās vai trīs desmitgadēs. Tas bija ārkārtīgi radošs periods krievu dzejas vēsturē, līdzvērtīgs zelta laikmetam gadsimtu iepriekš.

20. gadsimta sākums bija gan sociālo, gan kultūras satricinājumu un meklējumu periods. Reālistisks dzīves tēlojums autorus vairs neapmierināja, un viņu strīds ar 19. gadsimta klasiķiem radīja virkni jaunu literāru kustību.