Kā Daugavpilī aizritēja Slāvu kultūras dienas-2022

Andrejs Kudirka
1. jūnijs, 2022.

No 24.maija līdz 27. maijam Daugavpilī notika Slāvu kultūras dienas. Tas ir Krievu kultūras centra (KKC) ikgadēji rīkots liels pasākums un pagājušajā nedēļā gada notikums bija organizēts sadarbībā ar Kultūras pārvaldi un Vienības namu.

Svētku pasākumi sākās 24.05. ar dievkalpojumu Daugavpils Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrālē, kas bija veltīts svētajiem brāļiem Kirilam un Mefodijam, slāvu rakstniecības veidotājiem. Šajā dienā notika Krievu kultūras centra bibliotēkas fonda pareizticīgo grāmatu izstādes atklāšana. Ekspozīcijas skatītāji iepazinās ar retām un interesantām grāmatām.

Vakarā notika KKC vēstures konkursa “Dzimtās pilsētas vēsture” un tekstu konkursa „Fotogrāfija stāsta” rezultātu apkopojums – tika apbalvoti konkursu uzvarētāji un dalībnieki, kā arī viņu pasniedzēji. Pēc tam pilsētas iedzīvotāji un viesi apskatījās poētisko kompozīciju “Rindiņa pēc rindiņas” («Строчка за строчкой») tautas teātra “Iskateļ” aktieru sniegumā.

Jau nākamajā dienā, 25. maijā, skatītājus gaidīja koncerts “Mūsu pagalmā”, kurā piedalījās Krievu kultūras centra radošie kolektīvi – folkloras ansambļi “Slavjanka” un “Rusiči”, vīriešu vokālais ansamblis “Vdohnovenije” un deju kolektīvs “Uzori”, kā arī mūsu viesi no Dienas centra “Saskarsme” – senioru dejas kolektīvs “Sapnis”.

26.maijā Vienības nama koncertzālē skatītāji izbaudīja vēl vienu koncertu – tas bija Krievu romanču vakars “Ar mani vienmēr mīlas vārdi…”. Krievu romanču meistars, daugavpilietis Sergejs Pimanovs un pazīstama soliste Jeļena Borele iekaroja klausītāju sirdis.

27.maijā Daugavpils Kultūras pilī (lielā zāle) notika noslēguma koncerts, kas bija veltīts Slāvu kultūras dienu noslēgumam. Slāvu kultūras dienu koncertprogrammā tradicionāli uzstājas kolektīvi, kas pārstāv dažādas mūsu pilsētas slāvu tautības. Svētku koncerta piedalījās Krievu kultūras centra radošie kolektīvi – folkloras ansambli “Slavjanka” un “Rusiči”, vīru vokālais ansamblis “Vdohnovenije”, deju kolektīvs “Uzori”, jauktais koris “Maļinovij zvon”, bērnu vokālais ansamblis “Russkije karagodi”.

Skatītājus iepriecināja mūsu dargie viesi: krievu folkloras ansamblis “Bylina” un bērnu folkloras ansamblis ,,Žavoronok”  (vadītāja Eļena Čurakova), soliste Olga Pozņaka (Visaginas) un slāvu vokālais ansamblis “Razdoļje” («Раздолье») no Līvāniem (kolektīva vadītāja Jeļena Borele), kora kapella “Spadčina” no Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (kolektīva vadītājs Sergejs Bratusevs) un Poļu kultūras centra tautas deju kolektīvs “Kukulečka” (vadītāja Žanna Stankeviča).

FOTOGALERIJAS: