Jauna gleznu izstāde Krievu kultūras centrā: “Ziedu laiks”

Andrejs Kudirka
27. februāris, 2024.

Piektdien, 2024. gada 1. martā plkst. 16.00 Vienības nama Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14) tiks atklāta amatiermākslinieces Kiras Zāzītes gleznu personālizstāde “ZIEDU LAIKS”. Tā ir pirmā plašākā viņas darbu ekspozīcija.

Krievu kultūras centra (KKC) jaunajā gleznu izstādē būs skatāmi darbi, kas tapuši Kirai Zāzītei ierastajā pasteļtehnikā. Tā kā mākslinieces īpašā mīlestība ir ziedi, tas sajūtams arī viņas darbos. Pateicoties Kiras iedvesmai un viņas īpašajam skatījumam uz apkārtējo dabu, ir tapuši skaisti darbi. Ekspozīcija “Ziedu laiks” būs pieejama apmeklētājiem līdz 30. martam (darba dienās no 9.00 līdz 18.00 un sestdienās no 10.00 līdz 14.00). Ieeja bez maksas.

Kira Zazīte dzimusi Uzbekistānā, kādu laiku nodzīvojusi Kazahstānā un jau bērnībā ar mammu pārcēlusies uz Latviju. Daugavpilī Kira absolvēja Mākslas vidusskolu, ieguva medicīnas izglītību un sāka strādāt par feldšeri. Šobrīd viņa strādā par ārsta palīgu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, bet brīvajā laikā glezno kluso dabu un ainavas. Māksliniece saviem darbiem izvēlējusies neparastu materiālu – smilšpapīru. 

Izstādes rīkotāji norāda: „Ziedi piepilda mūsu dzīvi ar prieku un pamodina emocijas, kā arī māca jūsmot. Ziedi vienmēr ir iedvesmojuši māksliniekus un tieši mākslinieki spēj notvert mirkli un nodot mums ziedu skaistumu. Nepalaidiet garām iespēju atpūsties no burzmas un pilnībā izbaudīt ziedu skaistumu un dažādību mākslinieces Kiras Zāzītes gleznās!”.

Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana KKC publicitātei un arhīviem.

Izstādi rīko Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes „Vienības nams” struktūrvienība „Krievu kultūras centrs”.

Papildu informācija:

DVPI „Vienības nams”

Krievu kultūras centrs

Svetlana Lokteva

t.: +371 654 13792, +371 20010284, +371 26232264

e-pasts: rusdom@inbox.lv