“Grāvēja vērta biogrāfija” – KKC teatralizēts uzvedums, kas veltīts Jevgeņija Millera 155. dzimšanas gadadienai

Andrejs Kudirka
21. februāris, 2022.

25. februārī plkst. 18:00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas iela 22a) notiks Krievu kultūras centra teatralizēts uzvedums “Grāvēja vērta biogrāfija”, kas veltīts Jevgeņija Millera 155. dzimšanas gadadienai.

Uzveduma pamattēma ir mūsu novadnieka ģenerāla Millera liktenis – tajā tiek stāstīts par bērnību, par militāro karjeru, par dalību I pasaules karā, par emigrācijas gadiem Francijā un viņu nolaupīšanu ar ģenerāļa Skobļina palīdzību…

Iestudējumu rīko Krievu kultūras centrs, scenārijs – Aleksandrs Bogdanovs.

Mūsu partneri: MUZEJS “PIE KOMENDANTA”.

Izrādē piedalās:

Eduards Beļnikovs

Marks Šelutko

Vladislavs Vasiļjevs

Nellija Jansone

Uzmanību! Ieeja ar ielūgumu, kuru iespējams saņemt Krievu kultūras centrā (Varšavas iela 14, tālr. 654 -13792). Izrādi varēs apmeklēt tikai vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušas personas ar derīgu digitālo sertifikātu – ar izprintētu vai savā telefonā lejupielādētu QR- kodu un personu apliecinošu dokumentu.

Pasākuma laikā notiek filmēšana un fotografēšana!

Jevgeņijs (Eižens Ludvigs) Millers dzimis Daugavpilī 1867. gada 25. septembrī Krievijas impērijas Dinaburgā. Pēc Krievijas ģenerālštāba Nikolaja kara akadēmijas beigšanas viņš kalpoja par Krievijas impērijas militāro atašeju, komandēja 7. Baltkrievijas huzāru pulku, strādāja Ģenerālštābā, vadīja Nikolaja kavalērijas skolu, vadīja Maskavas kara apgabalu.

Pirmā Pasaules kara laikā viņš bija 5. armijas štāba priekšnieks, plānoja Daugavpils aizstāvēšanas kaujas 1915. gadā, komandēja Rumānijas teritorijā izvietotās Atsevišķās armijas 26. korpusu. Krievijas pilsoņu karā ģenerālis Millers komandēja Baltās armijas Ziemeļu grupējumu un bija Ziemeļu novada priekšnieks Arhangeļskā.

 

1920. gadā Millers emigrēja uz Franciju, kur 1930. gadā kļuva par trimdas krievu militāro vienību savienības priekšsēdētāju. Ar NKVD aģenta ģenerāļa Skobļina palīdzību 1937. gadā viņu nolaupīja un ar kuģi “Marija Uļjanova” aizveda uz PSRS, kur pēc ilgstošām pratināšanām Lubjankas cietumā nošāva 1939. gadā…

Šis pasākums ir saturiski radniecīgs Daugavpils pieteikumā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulam iekļautajām idejām.

#daugavpils2027 #kopīgavaloda #даугавпилс2027 #общийязык #LinguaFranca2027 #ECoC2027