Krievu kultūras centrā notika grāmatas-albuma “Ikonu gleznotājs Gavriils Frolovs. Ikonu gleznotāji Frolovi un Režicas Vecticībnieku kapu kopienas ikonu krājuma izveide” prezentācija.
Izdevumu prezentēja grāmatas autori – novadpētnieks, vecticībnieku draudzes vadītājs Vladimirs Nikonovs (Latvija, Rēzekne) un Viļņas universitātes vēstures fakultātes docents Grigorijs Potašenko (Lietuva). Šis izdevums tapis pēc 15 gadu ilga darba Latvijas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas valsts arhīvos, vecticībnieku kopienu arhīvos un dažādās privātkolekcijās. Grāmata ir apjomīga un būs interesanta ne tikai cilvēkiem, kam interesē Latgales vecticības tēma, bet arī vēsturniekiem.
Prezentācijā ar dziesmām uzstājās folkloras kolektīvi “Rusiči” (Daugavpils Krievu kultūras centrs, vādītaja Tatjana Zubkova) un “Razdoļje” (Līvānu novada kultūras centrs, vādītaja Jeļena Borele). Vadīja pasākumu KKC kultūras projektu vadītāja Gaļina Ivanova.
Ikonu gleznotāja, baznīcas dziedāšanas pazinēja, reliģiskā un filozofiskā domātāja Gavriila Frolova (1854–1930) vārdu noteikti zina daudzi vecticībnieki un Latgales vecticības pētnieki. Frolovs dzimis Čerņigovas guberņā, 14 gadus vecumā kopā ar tēvu un brāļiem pārceļas uz dzīvi Režicā (Rēzeknē).
Šeit Frolovu ģimene atvēra ikonu apgleznošanas darbnīcu. Kopš tā laika meistara darbība bija cieši saistīta ar Vitebskas guberņas Latgales daļas vecticībnieku kopienām. Vietējo vecticībnieku biedrību un to draudzes locekļu vajadzībām no 1879. līdz 1930. gadam viņš un viņa darbnīca izgatavoja simtiem ikonu, kuras joprojām var redzēt mājās un lūgšanu namos.
FOTOGALERIJA