UZMANĪBU! PASĀKUMS IR PĀRCELTS! Dzejnieka Alekseja Solovjova jubilejas grāmatas prezentācija

Andrejs Kudirka
15. maijs, 2023.

2022. gadā 90 gadu jubileju atzīmēja Daugavpils dzejnieks un publicists, Goda daugavpilietis (2005), Latvijas nopelniem bagāts žurnālists, Latvijas rakstnieku savienības biedrs Aleksejs Solovjovs. Kā dāvanu jubilāram biedrība KKC “Kalistratova nams” izdos grāmatu “Zem debesīm uz zemes” (Под небом на земле).

Aleksejs Solovjovs dzimis 1932. gada 20. martā Krāslavas novadā. 1950. gadā beidzis 2. Krāslavas vidusskolu, pēc tam mācības turpinājis Daugavpils Pedagoģiskā institūta Filoloģijas fakultātē. Daudzus dzīves gadus veltīja žurnālistikai, strādājot par atbildīgo sekretāru un redaktora vietnieku pilsētas laikrakstā «Красное знамя».

Aleksejs Solovjevs aktīvi piedalījās pilsētas sabiedriskajā un literārajā dzīvē, viņa darbi tika publicēti pilsētas un republikas žurnālos un dzejoļu krājumos, viņš aktīvi apmeklēja jauno grāmatu prezentācijas, kas tika organizētas arī Krievu namā.

Biedrība Krievu kultūras centrs “Kallistratova nams” ar Daugavpils pilsētas domes atbalstu sagatavojusi izdošanai Alekseja Solovjova darbu krājumu “Zem debesīm uz zemes.” Šī ir A. Solovjova desmitā grāmata. Krājumā apkopoti vairāk nekā 500 dažādos gados tapušie dzejoļi un proza: autors stāsta par savu mīļo pilsētu Daugavpili, par “ikdienas brīnumu” un par “labajiem cilvēkiem”. Viņš atceras pēckara gadus, savus pārsniedzējus – leģendārus pedagogus, kuru vārdi uz mūžiem ierakstīti pilsētas un Daugavpils Universitātes vēsturē.

Krājuma redaktore Nataļja Kožanova.

Informāciju sagatavoja biedrības “Krievu kultūras centrs “Kalistratova nams” valdes locekle Gaļina Ivanova (kkc_kn@inbox.lv)