“Franču glezniecība pastmarkās” – jauna KKC filatēlijas izstāde

Andrejs Kudirka
4. oktobris, 2022.

4. oktobrī Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14) tika atklāta jauna filatēlijas izstāde “Franču glezniecība pastmarkās”.

Šī pastmarku, aplokšņu un pastkaršu ekspozīcija no mākslinieka Leonīda Mudrakovska plašas kolekcijas iepazīstinās skatītājus ar franču slavenajiem gleznotājiem, ar viņu glezniecības darbiem un to bagāto vēsturi, kā arī stāsta par Francijas muzejiem, kas glabā šos mākslas darbus. Izstāde būs interesanta visiem apmeklētājiem, bet īpaši filatēlijas retumu cienītājiem un vēstures, kultūras un mākslas pazinējiem un pētniekiem.

Jauna filatēlijas ekspozīcija ietver sevī aptuveni 500 pastmarkas, aploksnes un pastkartes ar franču mākslinieku darbu reprodukcijām. Starp tiem Nikolā Pusēna, Žaka Luija Davida, Gistava Kurbē, Eduarda Manē, Kloda Monē, Pjēra Ogista Renuāra un daudzi citi darbi.

Izstādes apakštēmas ir ļoti plašas: seno laiku māksla, gotika, franču portrets, rokoko, klasicisms, reālisms un, protams, impresionisms un impresionisti. Ieeja bez maksas.

Ekspozīcijas “Franču glezniecība pastmarkās” pirmā daļa Krievu kultūras centrā būs pieejama līdz 7. novembrim.

Kolekcijas autors Leonīds Mudrakovskis dzimis un audzis Tālajos Austrumos, Primorskas teritorijā, pēc profesijas – būvinženieris, un tagad – pensionārs. Kopš 1980. gada viņš dzīvo Daugavpilī. Vairāk nekā 30 gadus viņš ir bijis aktīvs mūsu pilsētas filatēlistu kluba biedrs.

Viņš sāka vākt savu kolekciju 1970. gados un savāca 15 pastmarku bloku krājumu – ekspemplāri sistematizēti pa sadaļām atkarībā no mākslas žanra un veltīti pasaules tēlotājmākslai (Francija, Itālija u.c.).