Filatēlijas izstāde “SARUNA PAR NĪDERLANDES GLEZNIECĪBU” (FOTO)

Andrejs Kudirka
8. janvāris, 2024.

Vienības nama Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14) līdz 5. februārim apskatāma filatēlijas izstāde “Saruna par Nīderlandes glezniecību”.

Mākslinieka Leonīda Mudrakovska lielā un daudzpusīgā pastmarku un pastkaršu kolekcija devusi iespēju izveidot ekspozīciju par nīderlandiešu mākslu, kas skatītājus iepazīstina ar slaveniem Holandes “Zelta laikmeta” glezniecības meistariem, ar nacionālā kolorīta un stila veidošanos 16.gadsimta beigās un uzplaukumu 17.gadsimtā. Izstādes stendos pārstāvēti visi galvenie holandiešu glezniecības virzieni, sākot no portretiem līdz pat sadzīves ainām, kuru sīki izstrādātajos sižetos skatāmi arī smieklīgi raksturi un notikumi. 

Ekspozīcija izkārtota tematiskās grupās un ļauj iepazīties ar JANA VERMĒRA VAN DELFTA (1632-1675), GERARDA TERBORHA (1617 – 1681), MEINDERTA HOBEMA (1638 – 1709), JAKOBA van REISDĀLA (1628/29 -1682), FRANSA HALSA (1580-1666), VILLEMA KALFA (1619-1693), ĀBRAHĀMA van BAIERENA (1620/21-1690), kā arī daudzu citu autoru darbiem.

Šī izstāde, kā pastāstīja filatēlijas kolekcijas autors un mākslinieks L. Mudrakovskis – virtuāla pastaiga ar pastmarku, pastkaršu un fotogrāfiju palīdzību pa muzejiem un galerijām, kur glabājas izcilu holandiešu mākslinieku darbi. Paralēli Krievu kultūras centra apmeklētāji var aplūkot arī piecas slavenu holandiešu gleznu reprodukcijas, kuras mākslinieks uzgleznoja dažādos gados: gleznas kopiju “Klusā daba ar omāru”, gleznas kopiju “Meitene ar pērļu auskaru” un citus darbus.

Leonīds Mudrakovskis ir dzimis 1936. gadā Primorskas apgabalā Krievijā, ieguva inženiera-celtnieka izglītību. Kopš 1980. gada pastāvīgi dzīvo Daugavpilī.

Leonīds Mudrakovskis glezno akvareļu, eļļas un batikas tehnikā. Savās gleznās attēlo ainavas, cilvēkus, dzīvniekus, putnus, kluso dabu un arhitektūru, kopē arī citu gleznotāju darbus. Viņa gleznās ir arī sižeti no autora dzīves.

Izstādi rīkoja Daugavpils valstpilsētas pašvaldības iestādes „Vienības nams” struktūrvienība „Krievu kultūras centrs”. Ieeja bez maksas.