Deju kolektīvs «Uzori» atzīmēja 20 gadu jubileju

Andrejs Kudirka
24. augusts, 2021.

20. augustā Krievu kultūras centra pagalmā (Varšavas iela 14) notika svētku jubilejas koncerts, kas bija veltīts jauniešu deju kolektīva «Uzori» 20. gadadienai.

Pasākumā skanēja apsveikumi, silti vārdi un pateicības kolektīva vadītājai, horeogrāfei Arinai Popovai. Viņai tika pasniegts Goda raksts no Daugavpils pilsētas domes par atbildīgo darbu un personīgo ieguldījumu Krievu kultūras centra attīstībā.

Apsveikt kolektīvu «Uzori» ieradās pārstāvji no Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsulāta, Daugavpils kultūras pārvaldes, Baltkrievu kultūras centra un baltkrievu biedrības “Uzdim”. Dāvanas un apsveikumi tika saņemti no Krievijas Federācijas ģenerālkonsulāta Daugavpilī, Ukrainas kultūras biedrības «Mrija», Poļu kultūras centra un ansambļa «Kukulečka», kā arī no Daugavpils ebreju kopienas.

Pats koncerts skatītājiem bija rīkots divās daļās – pirmajā daļā kolektīvs parādīja krievu un ukraiņu dejas, kā arī pašmācītu deju “Evrejskaja sjuita”. Otrā koncerta daļa bija veltīta latviešu tautas dejām. Pārtraukumā starp horeogrāfiskajām izrādēm skatītājiem tika piedāvāta kustīga un aizraujoša spēle.

Īpaši tika atzīmēti kolektīva absolventi, kuri šogad pamet savu iemīļoto un dzimto kolektīvu, jo absolvē skolu un turpina mācības ārpus Daugavpils. Absolventi apsolīja turēt sakarus gan ar saviem deju partneriem, gan ar savu horeogrāfu un skolotāju Arinu Popovu, kā arī ar Krievu kultūras centru.

Jaunatnes deju kolektīvs «Uzori» tika izveidots Krievu kultūras centrā 2001. gada oktobrī. Visus šos gadus kolektīvu vada horeogrāfe Arina Popova. Kolektīva repertuārā ir krievu, latviešu, ukraiņu un citas tautas dejas. «Uzori» ir obligāts dalībnieks visos Krievu kultūras centra rīkotajos pilsētas mēroga folkloras un svētku pasākumos.
Kolektīvu ir iecienījuši un atceras visās pilsētās, kurās KKC ir viesojies ar saviem koncertiem – gan Latvijā, gan ārzemēs. «Uzori» ir daudzu starptautisko un republikas konkursu diplomu ieguvējs, Dziesmu un deju svētku laureāts, XVII starptautiskā mākslas festivāla «Slavjanskij bazar» Vitebskā un daudzu citu pasākumu dalībnieks.

2018. gadā XXVI latviešu dziesmu un XVI deju mākslas festivālā ansamblis kļuva par vienu no labākajiem Latvijas ansambļiem un tika pagodināts ar iespēju uzstāties pirmajā līnijā.
Nesen kolektīvs uzstājās Latvijas nacionālo minoritāšu festivālā Jelgavā «Zeme zied».