Daugavpils Kultūras pilī notiks svētku koncerts “Ziemas izpriecas”

Andrejs Kudirka
15. janvāris, 2024.

Trešdien, 2024. gada 17. janvārī, plkst. 18.00 Kultūras pilī (Smilšu ielā 92) notiks pasākums “Ziemas izpriecas” (“Святочные потешки”).

Pilsētas iedzīvotājus un viesus gaida svētku koncerts, kurā piedalīsies Vienības nama Krievu kultūras centra (KKC) radošie kolektīvi: folkloras ansambļi „Rusiči” un „Slavjanka”, vīriešu vokālais ansamblis „Vdohnovenije”, jauktais koris “Maļinovij zvon”, jauniešu deju kolektīvs “Uzori”, bērnu vokālais kolektīvs „Russkije karagodi”. Koncertā piedalīsies arī KKC viesi – Līvānu novada kultūras centra slāvu kultūras vokālais ansamblis “Razdoļje”, Daugavpils Vienības nama Baltkrievu kultūras centra bērnu studija “Skārbnīca”, kā arī ansambli “Schoolband” un “Kampanella” no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja.

Saskaņā ar senu tradīciju slāvu tautas divpadsmit dienas – no pirmās zvaigznes parādīšanās Ziemassvētku priekšvakarā līdz ūdens iesvētīšanai (19. janvārī) – sauc par „Svjatkiem”. „Svjatkos” pieņemts zīlēt, agrāk neprecētas meitenes šajā laikā zīlēja, lai uzzinātu par nākamo līgavaini, bet zemnieki – par nākamā gada ražu.

Ieeja bez maksas.

Būsiet laipni gaidīti šajā jautrajā folkloras pasākumā, kas uzlabos noskaņojumu visiem!

Pasākumu rīko Daugavpils valstpilsētas pašvaldības iestādes „Vienības nams” struktūrvienība „Krievu kultūras centrs”.

Informējam, ka pasākuma laikā notiks filmēšana un fotografēšana publicitātes un vēsturiskajām vajadzībām.

Papildu informācija:

DVPI „Vienības nams”

Krievu kultūras centrs

Albīna Bogorodja

t.: +371 654 13792, +371 20010284

e-pasts: albina.lv@inbox.lv