Daugavpils Kultūras pilī notiks svētku koncerts “Pavasari sagaidot”

Andrejs Kudirka
4. marts, 2024.

Trešdien, 2024. gada 13. martā, plkst. 18.00 Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu ielā 92) notiks Vienības nama Krievu kultūras centra (KKC) rīkotais koncerts “Pavasari sagaidot”, kas veltīts Masļeņicas svētkiem.

Pasākumā piedalīsies Slāvu kultūras biedrības “Harmonika” krievu tautas instrumentu orķestris “Slavjaņe” (mākslinieciskais vadītājs un diriģents Alberts Inžojans), Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja ansamblis “Kampanella” (vadītāja Inna Likova) un KKC radošie kolektīvi: “Vdohnovenije” (vadītāja Regīna Krukovska), „Rusiči” (vadītāja Tatjana Zubkova), „Slavjanka” (vadītāja Jevgeņija Panova) un jauniešu deju kolektīvs “Uzori” (vadītāja Arina Popova). Ieeja koncertā ir bez maksas.

Masļenica ir sena slāvu tradīcija – atvadas no ziemas un pavasara sagaidīšana. Šie svētki tiek svinēti veselu nedēļu ar dziesmām, dejām un cienāšanos ar pankūkām un citiem gardumiem. Pankūkas šajās dienās cepa ne velti – apaļie un karstie gardumi simboliski pagodināja pavasara sauli, kas jau sāka spīdēt spožāk un priecēt ar siltajiem stariem.

Pasākuma rīkotāji aicina: „Gaidīsim visus Kultūras pils lielajā zālē, lai kopā ar jautrām dejām un dziesmām pavadītu ziemu un sagaidītu pavasari!”

Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana KKC publicitātei un arhīviem.

Papildu informācija:
DVPI „Vienības nams”
Krievu kultūras centrs
Irina Boļšakova-Vuškāne
t.: +371 654 13792, +371 20010284
e-pasts: krievunams@daugavpils.lv