Būs skatāma Oļega Sļepkova sakņu skulptūru darbu izstāde

Andrejs Kudirka
21. novembris, 2023.

Šī gada 24.novembrī plkst. 16.00 Vienības nama Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14) tiks atklāta koktēlnieka Oļega Sļepkova koka sakņu skulptūru un kokgriezumu darbu izstāde “Daba un fantāzija”.

Izstādes apmeklētājiem tiek piedāvātas no koka saknēm, zariem un gabaliņiem veidotas vairāk nekā 50 skulptūras, kuras izteiksmīgi atspoguļo talantīgā koktēlnieka māksliniecisko redzējumu uz apkārtējo pasauli un dabas harmoniju. Ar savu izteiksmību, savdabību un māksliniecisko vienkāršību mākslinieka darbi vienmēr ir spējuši ieinteresē ikvienu apmeklētāju.

Materiālus un mākslas darbus šīs izstādes eksponēšanai laipni piedāvāja Oļega Sļepkova atraitne Nataļja Kretova. Savā virtuālajā grāmatā “Oļega Sļepkova meža fantāzijas” viņa atzīmē: “Izvēloties sagataves turpmākajiem mākslas darbiem, kokgriezējam jāpiemīt tādām īpašībām, kā fantāzija, radošā domāšana un telpiskā vīzija. Visas šīs iezīmes bija raksturīgas Oļega Sļepkova personībai.”

Izstāde apmeklētājiem būs pieejama līdz 22.decembrim. Ieeja bez maksas.

Latvijas amatiermākslinieks Oļegs Sļepkovs (1938–2013) gandrīz 50 gadus veltījis koka sakņu skulptūru mākslai, apvienojot to ar kokgriezumiem. Pirmā viņa darbu izstāde notika Rīgā 1968. gadā, bet nopietna aizraušanās ar koktēlniecību viņam sākās 25 gadu vecumā. Viņa darbus varēja redzēt dažādās koktēlniecības izstādēs Latvijas galvaspilsētā, vairāki eksponāti atrodas privātkolekcijās.

Informējam, ka izstādes atklāšanas laikā iespējama filmēšana un fotografēšana publicitātes un vēsturiskajām vajadzībām.

Izstādi rīko Daugavpils valstpilsētas pašvaldības iestādes „Vienības nams” struktūrvienība „Krievu kultūras centrs”.

Papildu informācija:

DVPI „Vienības nams”

Krievu kultūras centrs

Svetlana Lokteva

t.: +371 654 13792, +371 20010284, +371 26232264

e-pasts: rusdom@inbox.lv