Būs skatāma daugavpilietes Margaritas Trules jaunā gleznu izstāde “Dabas elpa”

Andrejs Kudirka
7. maijs, 2024.

No 10. maija līdz 14. jūnijam Vienības nama Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14) būs skatāma daugavpilietes Margaritas Trules gleznu izstāde “Dabas elpa”. Ekspozīcijas atklāšana notiks piektdien, 10. maijā, plkst. 16.00.

Jaunajā amatiermākslinieces izstādē būs apskatāmas 20 gleznas, pārsvarā ainavas un klusā daba. Darbi it kā ir vizuāli vienkārši, bet aiz šīs skaidrības, askētiskuma un ainavas bezgalības virmo dziļas emocijas. Savas kompozīcijas Margarita samērā bieži veido kā diptihus un triptihus. Veroties mākslinieces ainavās, pārņem miers un harmonija un gleznas iedarbojas uz cilvēka noskaņojumu.

“Mana izstāde ir aicinājums saglabāt Latvijas un Latgales dabas daudzveidību. Tāpēc ka mūsu dzimtenes daba neapšaubāmi ir koša un gleznaina”, – atzīmē Margarita Trule.

Daugavpilietes Margaritas Trules dzīve ir saistīta ar mākslu un kultūru. Jau no bērnības Margarita ir pievērsusies mūzikai, absolvējusi Daugavpils mūzikas vidusskolu un Daugavpils pedagoģisko institūtu iegūstot Klavieru klases skolotāja izglītību un Mūzikas pedagoģijas maģistra grādu. Ar glezniecību sāka aizrauties tikai pirms sešiem gadiem, bet šajā laikā jau ir paspējusi kļūt par vairāku konkursu laureāti, apmeklējusi glezniecības meistarklases, kā arī piedalījusies grupu izstādēs Aglonā un Daugavpilī, tai skaitā Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs, Daugavpils valstspilsētas domē, galerijā “Baltais zirgs”, Dienas centrā “Saskarsme” u. c. Kopš 2018. gada M. Trule ir Latgales brīvo mākslinieku asociācijas dalībniece.

Laipni lūgti aplūkot jaunu izstādi un atklāt sev Margaritas Trules “Dabas elpu”!

Ieeja ir bez maksas.

Izstādi rīko Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes „Vienības nams” struktūrvienība „Krievu kultūras centrs” (KKC).
Informējam, ka ekspozīcijas atklāšanas laikā notiks fotografēšana un filmēšana KKC publicitātei un arhīviem.

Papildu informācija:
DVPI „Vienības nams”
Krievu kultūras centrs
Svetlana Lokteva
t.: +371 654 13792, +371 20010284, +371 26232264
e-pasts: krievunams@daugavpils.lv