Atklāta un apskatāma jauna izstāde «Krievu mākslinieki pastmarkās»

Andrejs Kudirka
15. oktobris, 2021.

Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14) atklāta jauna izstāde «Krievu mākslinieki pastmarkās» (I daļa) – no mākslinieka Leonīda Mudrakovska kolekcijas.

Izstādē var aplūkot unikālas pastmarkas, kā arī aploksnes un pastkartes ar krievu mākslinieku darbu reprodukcijām. 

Leonīds Petrovičs dzimis un audzis Tālajos Austrumos, Primorskas teritorijā, pēc profesijas – būvinženieris, un tagad – pensionārs. Kopš 1980. gada viņš dzīvo Daugavpilī. Vairāk nekā 30 gadus viņš ir bijis aktīvs mūsu pilsētas filatēlistu kluba biedrs.

Viņš sāka vākt savu kolekciju 1970. gados un savāca 15 pastmarku bloku krājumu – ekspemplāri sistematizēti pa sadaļām atkarībā no mākslas žanra un veltīti ne tikai senkrievu un krievu glezniecībai, bet arī pasaules tēlotājmākslai (Francija, Itālija u.c.).

Krievu kultūras centrs izsaka lielu pateicību Krievijas Federācijas Ģenerālkonsulātam Daugavpilī par stendiem ekspozīcijas izveidei!

Uzmanību! Izstāžu zālē uzņemam tikai individuālus apmeklētājus (1 persona vai 1 mājsaimniecībā dzīvojošie – ģimene ar bērniem līdz 4 cilvēkiem).

Izstādes apmeklēšana skatītājiem būs iespējama, uzrādot derīgu testēšanas sertifikātu vai derīgu Covid-19 vakcinācijas/izslimošanas sertifikātu, kas būs jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Izņēmums – bērni līdz 12 gadiem!

Atgādinām, ka, apmeklējot izstādi, jālieto sejas maska un jāievēro divu metru distance.

Izstādi var apskatīt līdz 30. novembrim.