24.maijā Daugavpilī sāksies tradicionālās Slāvu kultūras dienas

latinsoft
14. maijs, 2015.

24.maijā Daugavpilī sāksies tradicionālās Slāvu kultūras dienas, kurās pasākumu apmeklētājiem tiks piedāvāti krāšņi koncerti, literāri un muzikāli pasākumi, konkursi, kā arī norisināsies zinātniskās konferences.

Pasākumu cikla noslēgumā, 5.jūnijā, norisināsies garīgās mūzikas festivāls „Dievs svētī manu dvēseli”, kas būs veltīts Daugavpils 740. Dzimšanas dienai un Daugavpils sv. mocekļu Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrāles 110.jubilejai.

Slāvu kultūras dienu svinīga atklāšana notiks 24.maijā plkst. 12:00 Daugavpils sv. mocekļu Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrālē, kur notiks aizlūgums slāvu rakstības pamatlicējiem Kirilu un Mefodiju.

25.maijā, plkst. 10:00, Krievu kultūras centrs (Varšavas ielā 14) aicina uz Krievu nama Atvērto durvju dienu. Krievu kultūras centrs patiesi lepojas ar unikālām krievu tautas amatniecības tradīciju ekspozīcijām. Plkst. 10.30, 11.30, 12.30 grupām tiks organizētas ekskursijas. Būs iespēja aplūkot sekojošas zāles: „Pasaka”, „Gžeļas keramika”, „Hohlomas izstrādājumi”, „Pareizticība Latvijā”, „Vecticība Latvijā”, „Krievu viesistaba”, kā arī ekspozīcijas: „Dinaburga cietoksnis 1812.gada karā” un „Dvinska I Pasaules karā”, mākslinieka Pjotra Hudobčenoka unikālo darbu izstādi un citus interesantus eksponātus. Malahīta zālē būs iespēja aplūkot tekstila, adījumu un pinumu izstādi. Neviltotu interesi apmeklētājos noteikti radīs ekskluzīvas lelles tautu tērpos, kuras darinājusi talantīgā meistare Tatjana Kopina. Plkst. 16.00 ciemiņi varēs doties uz atklāto koncertlaukumu Krievu nama pagalmā, kur skatītājiem tiks sniegts koncerts „Divas māsas – Baltkrievija un Krievija”. Koncertā piedalīsies kaimiņu baltkrievu mākslinieciskie kolektīvi no Mioriem un Oršas, kā arī Krievu kultūras centra un Baltkrievu kultūras centra radošie kolektīvi.

26.maijā, plkst. 17.00, uz Daugavpils Kultūras pils skatuves krāšņs koncerts „Svētki dzimtajai pilsētai”.

Pasākumu cikla noslēgumā, 5.jūnijā plkst.12.00, norisināsies garīgās mūzikas festivāls „Dievs svētī manu dvēseli”, kas būs veltīts Daugavpils 740. dzimšanas dienai un Daugavpils sv. mocekļu Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrāles 110.jubilejai.

Visi pasākumi ir bezmaksas.