10.jūnijā Vienības namā notiks kora “Maļinovij zvon” jubilejas koncerts

Andrejs Kudirka
7. jūnijs, 2022.

10.jūnijā plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) izskanēs Krievu kultūras centra kora “Maļinovij zvon” jubilejas koncerts (vadītājs Pāvels Gončarovs). Tas ir veltīts kolektīva 40.gadadienai. 

Jauktais koris “Maļinovij zvon” Krievu kultūras centrā strādā kopš 1994. gada un jau vairākus gadus ir aktīvs pilsētas un reģionālo pasākumu dalībnieks. Kora koncerti vienmēr notiek piepildītajā zālē.

Kolektīva saknes meklējamas senā pagātnē, kad 1980. gados Daugavpils kultūras namā tika izveidots kara un darba veterānu koris. Diriģenta un mākslinieciska vadītāja pienākumus veica Pāvels Gončarovs, tieši viņam kora dalībnieki var pateikties par izciliem kopīgiem panākumiem – koristi veiksmīgi uzstājās vairākos koncertos, festivālos un dažādos kultūras pasākumos. Diriģenti un kora vadītāji bija Henrihs Gaļickis, bet vēlāk – Vasilijs Kuženko (1931 -2018). Kopš 2017.gada Pāvels Gončarovs ir kļuvis par kora diriģentu un māksliniecisko vadītāju. Kora koncertmeistari – Gaļina Vsesvjatskaja, Mariama Istratija, Jūlija Vasiļjeva un tagad Olga Gončarova. 

Kora repertuārā ir krievu tautas melodijas, garīgie un klasiskie darbi, mūsdienu dziesmas, latviešu, baltkrievu un ukraiņu autoru radošie aranžējumi. 

Šajā piektdienā Vienības nama zālē skanēs pašas skatītāju iecienītākās dziesmas no plašā kora repertuāra. Aicinām kora daiļrades cienītājus ar sirsnīgiem vārdiem un aplausiem godināt kolektīva dalībniekus 40.gadadienā!

Ieeja brīva.